• Godziny otwarcia:
        Środa 8:00 -15:00
        Piątek 8:00 - 14:00

Biblioteka szkolna jest pracownia interdyscyplinarną. Liczy ok. 13500 egzemplarzy książek beletrystycznych i popularno-naukowych z różnych dziedzin, a także materiałów dydaktycznych. Mamy w zbiorach również środki audiowizualne (kasety video, filmy DVD, audiobooki), które są głównie wykorzystywane na lekcjach (lektury szkolne). W bibliotece można skorzystać z różnego rodzaju kartotek: bibliograficznej, tekstowej (w teczkach i kopertach). Prenumerowane są czasopisma dla młodych czytelników: Victor junior i Victor oraz Kumpel, z których można skorzystać w czytelni.
        W bibliotece zawsze coś się dzieje. Organizowane są konkursy czytelnicze, literackie, wiedzowe, plastyczne, wystawy tematyczne oraz pokonkursowe.  Propagujemy również informacje o konkursach pozaszkolnych z różnych dziedzin. Prowadzimy zajęcia z bajkoterapii, organizujemy zajęcia głośnego czytania, spotkania z literaturą i wiele innych akcji czytelniczych. Włączamy się też w charytatywne akcje i zbiórki. ZAPRASZAMY!

• Turniej Słowa - "Dzieci mają głos"

• 28.09.2022 11:12
        • Zachęcamy Was do udziału w Wojewódzkim Konkursie TURNIEJ SŁOWA, organizowanym przez KPCK w Bydgoszczy.  Możecie wziąć udział w konkursie recytatorskim bądź plastycznym. Do dzieła, kochani!
        • Soleckie Centrum Kultury zaprasza uczniów klas 1-8 szkół podstawowych do wzięcia udziału w eliminacjach miejskich do Wojewódzkiego Konkursu Turniej Słowa - Dzieci mają głos. Prace i karty zgłoszeń należy dostarczyć do SCK do 17.10.2022. Do konkursu można zgłosić prace plastyczne dotyczące dowolnego wiersza lub przeczytanej książki (szczegóły w Regulaminie). Można również zgłosić chęć udziału w konkursie recytatorskim (szczegóły również w regulaminie). Termin eliminacji wstępnych - 25.10.2022. Karty zgłoszeń i regulamin dostępne są w Punkcie Informacyjnym SCK lub na stronie: https://kpck.pl/turniej-slowa-2022-zapraszamy-udzialu/

• Nawigacja

• Lektury