• Konkurs w Bibliotece Publicznej
          • Konkurs w Bibliotece Publicznej

            Zachęcamy naszych czytelników z klas IV - VI do udziału w konkursie czytelniczym, który organizuje Biblioteka Publiczna.
            Znacie świetnie książkę Rafała Kosika "Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi", do dzieła zatem!
        • Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom
          • Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

            XXI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, wielkie czytelnicze święto organizowane przez  Fundację ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom, odbywa się w dniach 28 maja – 4 czerwca 2022 r. W naszej szkole też będziemy czytać dzieciom, pokazywać im piękno przyrody i uwrażliwiać na  kwestie ekologiczne, bo tegoroczny Tydzień odbywa się pod hasłem: POLSCY AUTORZY DLA KLIMATU.
        • Ogólnopolski Program Profilaktyki Czerniaka
          • Ogólnopolski Program Profilaktyki Czerniaka

            W obecnym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w największym w skali kraju ogólnopolskim programie profilaktyki czerniaka w edycji 2021/2022.

            Akcja jest organizowana pod patronatem Studenckiego Koła Naukowego Onkoma przy Klinice Gastroenterologii Onkologicznej w Narodowym Instytucie Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie .
            Według danych Krajowego Rejestru Nowotworów tylko w 2018 roku zanotowano około 165 tysięcy nowych rozpoznań nowotworów złośliwych, w tym prawie 3 700 czerniaków skóry. Co więcej codziennie z powodu czerniaka umiera czterech mieszkańców Polski. Nie można również nie pominąć faktu, iż co 10 lat liczba chorych na czerniaka podwaja się, co wprost wynika ze zmiany naszych zachowań: nadmiernego korzystania ze słońca bez właściwej
            ochrony przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym oraz nieodpowiedzialnego opalania się w solarium.
            Zatem zwiększanie wiedzy na temat czerniaka wśród młodzieży jest tak nadzwyczaj istotne.

            Podczas zajęć uczniowie nabyli nie tylko wiedzę z zakresu profilaktyki, lecz także a może przede wszystkim wykształcili właściwe postawy prozdrowotne. Pamiętajmy, czerniak może pojawić się w każdym wieku, a profilaktyka zawsze ma sens i może mu zapobiec. To niesłychanie ważne, ponieważ wcześnie wykryty jest uleczalny w niemal 100 procentach. Kluczem do sukcesu naszego i naszych bliskich jest właśnie znajomość czynników ryzyka zachorowania oraz jego charakterystycznych cech zawierających się w „czerniakowym abecadle”

            Zapraszam do świętowania wspólnie z nami XI Ogólnopolskiego Tygodnia Świadomości Czerniaka. Za pośrednictwem tegorocznego hasła „Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA” razem z tegorocznymi ambasadorkami Marią Winiarską oraz Zofią Zborowoską-Wroną, zwracamy uwagę na konieczność przestrzegania zasad profilaktyki wśród wszystkich dorosłych, bez względu na wiek, preferencje i wybrany sposób spędzania wolnego czasu na zewnątrz – aktywnie, na sportowo i w biegu czy spokojnie, na leżaku we własnym ogrodzie. Zachęcam do uważnego zapoznania się z poniższymi materiałami.

            LINK: https://www.youtube.com/watch?v=3bvavaHANdg

          • Konkurs międzyszkolny - wyniki

            Jest nam niezmiernie miło poinformować o wynikach Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczego pn. "Starcie herosów. Bitwa w Labiryncie", który odbył się w dniu 18 maja br. w Szkole Podstawowej nr 4 w Solcu Kujawskim.Uczniowie podczas konkursu sprawdzającego znajomość treści powieści z serii "Percy Jackson i bogowie olimpijscy" wykazali się dużą wiedzą na temat przygód fantastycznych bohaterów. Gratulacje należą się dwóm uczniom z naszej szkoły:

             Wojciechowi Rudnemu z klasy IV A za zajęcie ex aequo II miejsca

             Hubertowi Sprawie z klasy V B za zajęcie ex aequo IV miejsca.

            Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! 

        • Puszka książkowych życzeń
          • Puszka książkowych życzeń

            W związku z realizacją "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata  2021-2025" zbieramy opinie o książkach, które warto przeczytać. Głos naszych czytelników to dla nas priorytet!
        • Tydzień Bibliotek - dzień piąty
          • Tydzień Bibliotek - dzień piąty

            W piątym dniu Tygodnia Bibliotek przeprowadzono wspaniale przygotowane przez uczniów zajęcia w klasie III c pn. Mole książkowe. Oprócz tego rozstrzygnięto zabawę Odszukaj zagubione lektury i wręczono nagrody. Dzieci z klas Ib i Ic wysłuchały bajki "Nasza mama czarodziejka" połączonego z inscenizacją. Cały czas działa biblioteczna fotobudka.
             
        • Tydzień Bibliotek - dzień czwarty
          • Tydzień Bibliotek - dzień czwarty

            Dzisiaj przeprowadzone zostały zajęcia dla klasy II a oraz w świetlicy szkolnej z grupą aktywnych Świetliczaków. smiley Przygotowana została również zabawa dla uczniów IV-VIII oraz można było zrobić sobie zdjęcie w bibliotecznej fotobudce.yes
        • Konkurs MATEMATYKA W OBIEKTYWIE
          • Konkurs MATEMATYKA W OBIEKTYWIE

            Zachęcamy serdecznie do udziału w Konkursie MATEMATYKA W OBIEKTYWIE. Celem Konkursu jest zwrócenie uwagi na obecność i zastosowanie matematyki w wielu miejscach i sytuacjach poza budynkiem szkoły. Zdjęcia wraz z krótkim opisem prosimy przesyłać do 17 maja 2022 na adres redakcjasoleckajedynka@wp.pl. Powodzenia :-)

          • Moja Mała Ojczyzna - wyniki konkursu

            Przedstawiamy wyniki rundy finałowej konkursu Moja Mała Ojczyzna 2022.

            klasy III: 

            2 miejsce- Pola Filipiak klasa III C

            3 miejsce- Natalia Pliszka klasa III C

            klasy IV: 

            2 miejsce- Wojciech Rudny klasa IV A

            3 miejsce- Weronika Kierzękowska klasa IV A

            klasy V: 

            3 miejsce- Nina Szymańska klasa V B

            Zuzanna Stępień klasa V B

            Samuel Bartoszek klasa V B

            Wręczenie nagród odbędzie się 14 maja (sobota), o godz. 19.00 podczas otwarcia Nocy Muzeów. Gratulacje :) 

        • Moje Soplicowo
          • Moje Soplicowo

            Miło nam poinformować, że w Szkolnym Konkursie pt. "Moje Soplicowo" zwycięzcami zostali: 

            I miejsce - Maciej Nowiński klasa VIII a

            II miejsce - Szymon Sobczak klasa VIII b

            III miejsce - Zofia Świst klasa VIII c

            Jury przyznało także trzy wyróżnienia. Otrzymali je: Natasza Wiśniewska klasa VIII a, Nikodem Czaki klasa VIII c, Oliwia Jabłońska klasa VIII b. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wzięcie udziału w naszym konkursie. Gratulujemy laureatom i uczniom wyróżnionym. Nauczyciele poloniści

        • Tydzień Bibliotek - dzień drugi
          • Tydzień Bibliotek - dzień drugi

            W drugim dniu Tygodnia Bibliotek przeprowadzone zostały zajęcia z edukacji czytelniczej na temat budowy książki. Dzieci na podstawie prezentacji i kilku egzemplarzy książek poznały budowę zewnętrzną i wewnętrzną książki.   
        • Tydzień Bibliotek - dzień pierwszy
          • Tydzień Bibliotek - dzień pierwszy

            8.maja obchodziliśmy Dzień Bibliotekarza.laugh W poniedziałek natomiast rozpoczął się TYDZIEŃ BIBLIOTEK organizowany przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich we współpracy z OSDW Azymut. Jest to ogólnopolska akcja promowania czytelnictwa, bibliotek i pracy bibliotekarzy. W tym roku odbywa się pod hasłem: BIBLIOTEKA - ŚWIAT W JEDNYM MIEJSCU
        • Podarunek
          • Podarunek

            Tuż przed Świętami Wielkanocnymi biblioteka szkolna otrzymała wspaniały prezent.yes Pani Karolina Kwaśnik autorka książek  z serii "Przystanek szkoła"  podarowała nam dwa egzemplarze swojej nowej książki pt. "Julka, ta nowa i wciągające kłamstwa". Pani Karolina pochodzi z Bydgoszczy, gdzie narodziła się jej miłość do książek, ojczystego języka i folkloru. Studiowała na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. To wielbicielka zarówno dalekich podróży, jak i domowego zacisza, które odnajduje w niewielkiej miejscowości pod Poznaniem. Na rynku wydawniczym debiutowała książką dla dzieci "Lena, teczka i niezwykła nagroda" z serii "Przystanek Szkoła".. Tę książkę z dedykacją również już otrzymaliśmy.heart
            Książka "Julka, ta nowa i wciągające kłamstwa" to opowieść o Zuzi, która zmienia szkołę i musi zmierzyć się z klasową gwiazdą, złośliwą Julką. Jeżeli chciałbyś poznać losy Zuzi - zapraszamy. Książka już wkrótce do wypożyczenia.
            Pani Karolino - serdecznie dziękujemy za piękny prezent.heart

        • "WERSIK"
          • "WERSIK"

            Niedawno w bibliotece szkolnej odbyła się 8.edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego i Małych Form Teatralnych "Wersik".
            Jury w składzie: Krystyna Wulert - instruktor teatralny, wieloletni pracownik Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy oraz Agata Puszcz - wychowawca świetlicy, miłośnik literatury - postanowiło nagrodzić następujących uczniów:

             

            w kategorii klas 1-3
            1. Julię Umińską kl. 2c
            2. Karolinę Kołodyńską kl. 3c
            3. Polę Filipiak kl. 3c

             

            W kategorii klas 4-6
            1. Martynę Ciechorską kl. 7e
            2. Yanę Kornitską - kl. 7e
            3. Julię Walentowicz - kl. 4c

             

            Uczniowie prezentowali wiersze z zakresy literatury dla dzieci i młodzieży.
            Zaznaczyć należy fakt, że jak co roku dzieci były pięknie przebrane do swoich ról. Na scenie pojawiła się piękna biedronka z wiersza "Żuk" Jana Brzechwy i pani Słowikowa z wiersza Juliana Tuwima.
            Dzięki dziewczętom z klasy 8b pojawiły się nawet postaci z Harrego Pottera:)
            Jak zwykle kreatywność dzieci nie znała granic.
            Przed występami wszystkie dzieci miały możliwość uczestniczyć w warsztatach recytatorskich prowadzonych przez panią Krystynę.
            Na zakończenie wręczono nagrody i dyplomy oraz wykonano wspólne zdjęcie. Fotoreportaż możecie zobaczyć na stronie fb biblioteki szkolnej.
            Do zobaczenia za rok!

             

            Laureatom gratulujemy! Wszystkim uczestnikom bardzo dziękuję za udział. To naprawdę wielka odwaga i umiejętność stanąć na scenie:)

    • Galeria zdjęć

        brak danych