• Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

W dniu dzisiejszym naszą bibliotekę szkolną odwiedziły klasy pierwsze ze swoimi wychowawczyniami i wysłuchały "Legendy o Smoku Wawelskim" w wykonaniu pani Grażyny, z zaskakującymi efektami dźwiękowymi, nad którymi czuwała pani Asia.
          • Dzień Jabłka w zerówce

• "Dzieci mają głos" - Turniej Słowa

Soleckie Centrum Kultury zaprasza uczniów klas 1-8 szkół podstawowych do wzięcia udziału w eliminacjach miejskich do Wojewódzkiego Konkursu Turniej Słowa - Dzieci mają głos. Prace i karty zgłoszeń należy dostarczyć do SCK do 17.10.2022. Do konkursu można zgłosić prace plastyczne dotyczące dowolnego wiersza lub przeczytanej książki (szczegóły w Regulaminie). Można również zgłosić chęć udziału w konkursie recytatorskim (szczegóły również w regulaminie). Termin eliminacji wstępnych - 25.10.2022. Karty zgłoszeń i regulamin dostępne są w Punkcie Informacyjnym SCK lub na stronie: https://kpck.pl/turniej-slowa-2022-zapraszamy-udzialu/

• Festyn Archeologiczny

Uczniowie klasy Va oraz Vb wzięli udział w Festynie Archeologicznym w Biskupinie. Dzieci obejrzały bitwę wojów, pokazy łuczników, dowiedziały się, jaka jest historia powstania Rzymu, a także zwiedziły warsztat garncarza (mogły samodzielnie wykonać miskę z gliny), tkacki, mincerza, mogły też wykonać ozdoby z miedzi. Było to świetne spotkanie z historią.

• Dzień Kropki - relacji ciąg dalszy

Dzień Kropki w naszej szkole nadal trwa. Nauczyciele i wychowawcy klas są również bardzo kreatywni. W szkole pojawiła się kropkowa foto budka, dzieci rysowały, wyklejały, wykonywały różne zadania. Przed biblioteką na tablicy  można narysować swoją kropkę.

• Talenciaki w akcji

SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW TALENCIAKI

Nasza szkoła ruszyła z akcją organizowaną przez sieć sklepów LIDL.Akcja polega na zbieraniu specjalnych kuponów - TALENCIAKÓW, które mogą Państwo otrzymać za zrobione zakupy. Jak zdobyć TALENCIAKA?Robimy zakupy za nie mniej niż 50 zł, w koszyku mamy minimum 1 owoc, warzywo. Odbieramy kupon w kasie (w przypadku kasy samoobsługowej u asystenta kasy). Przynosimy kupony do szkoły i wrzucamy do pudełka na portierni lub skanujemy kod QR znajdujący się na TALENCIAKU, lub wchodzimy na stronę lidl.pl/Szkoly i wybieramy  Szkoła Podstawowa nr 1 Solec Kujawski. Na koniec akcji TALENCIAKI  wymieniamy na nagrody - im więcej TALENCIAKÓW, tym atrakcyjniejsze nagrody dla naszych uczniów! Liczymy na Waszą pomoc, a rodzicom już zainteresowanym ogromnie dziękujemy!

• Dzień Kropki

Dziś w szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki zaproponowany i koordynowany przez panie: Magdalenę Michalak i Joannę Gliszczyńską - Klimczak. Dzień Kropki to święto kreatywności, odwagi, zabawy i odkrywania talentów.
        • Nowości w bibliotece

W ostatnim czasie do biblioteki zakupiono ponad 200 egz. książek w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Wśród nowości znalazły się również komiksy.
        • Puszka książkowych życzeń

Przypominamy, że do 21.09. można jeszcze zgłaszać propozycje do puszki książkowych życzeń. Bardzo chcecie, aby jakaś książka znalazła się w szkolnej bibliotece? Wrzućcie karteczkę z nazwiskiem autora i tytułem do puszki, która stoi przy wejściu do biblioteki. Postaramy się ją kupić w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0
        • Zapraszamy Was

Witamy Was w nowym roku szkolnym. Życzymy samych sukcesów!
            1 września otrzymaliście już podręczniki, teraz zapraszamy Was po zadane lektury i beletrystykę. Jak zawsze, zachęcamy wszystkich do czytania. wink