• Godziny otwarcia:
        Środa 8:00 -15:00
        Piątek 8:00 - 14:00

Biblioteka szkolna jest pracownia interdyscyplinarną. Liczy ok. 13500 egzemplarzy książek beletrystycznych i popularno-naukowych z różnych dziedzin, a także materiałów dydaktycznych. Mamy w zbiorach również środki audiowizualne (kasety video, filmy DVD, audiobooki), które są głównie wykorzystywane na lekcjach (lektury szkolne). W bibliotece można skorzystać z różnego rodzaju kartotek: bibliograficznej, tekstowej (w teczkach i kopertach). Prenumerowane są czasopisma dla młodych czytelników: Victor junior i Victor oraz Kumpel, z których można skorzystać w czytelni.
        W bibliotece zawsze coś się dzieje. Organizowane są konkursy czytelnicze, literackie, wiedzowe, plastyczne, wystawy tematyczne oraz pokonkursowe.  Propagujemy również informacje o konkursach pozaszkolnych z różnych dziedzin. Prowadzimy zajęcia z bajkoterapii, organizujemy zajęcia głośnego czytania, spotkania z literaturą i wiele innych akcji czytelniczych. Włączamy się też w charytatywne akcje i zbiórki. ZAPRASZAMY!

• FINAŁ TURNIEJU SŁOWA

• 26.11.2023 22:35
          • 24 listopada w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego i Ilustratorskiego TURNIEJ SŁOWA.

• 24.11.2023 13:21
          • Swiatowy Dzień Pluszowego Misia to stosunkowo młode święto ustanowione w 2002 roku. Data nie jest przypadkowa, gdyż właśnie wtedy przypadła 100. rocznica powstania maskotki.

• Zajęcia z bajkoterapii

• 23.11.2023 10:07
          • Bajki terapeutyczne to krótkie opowiadania napisane w taki sposób, aby pomogły dzieciom zmierzyć się z jakimś konkretnym problemem, lękiem, czy nagłą sytuacją. Zawierają też wiele wskazówek, co można zrobić, aby rozwiązać jakiś problem. Dlatego chętnie czytamy takie bajki naszym uczniom, aby lepiej mogli poznać siebie, swoje emocje, uczucia, czy poradzić sobie z jakąś trudną, życiową sytuacją.
          • Konkurs w Bibliotece Publicznej

• 15.11.2023 12:58
          • Zachęcamy uczniów klas III, IV oraz V do wzięcia udziału w konkursie czytelniczym ze znajomości książki "Sposób na Elfa" Marcina Pałasza, który odbędzie się w Bibliotece Publicznej - Filii dla Dzieci. W bibliotece szkolnej można wypożyczyć potrzebną lekturę oraz inne książki z serii o wspaniałym psie i jego przygodach.
    • Nawigacja

• Lektury