Projekt dofinansowała Fundacja mBanku.
My + Świat = Geometria
Projekt dofinansowała Fundacja mBanku.
Uwaga! Uwaga! Konkurs „Geometria w Moim Życiu” rozstrzygnięty !!!
Najlepsze prace należą do :
1 miejsce: Oleksandr Kolishchak kl. Vc
2 miejsce: Kornelia Klemp i Ada Budzińska kl. IV b
3 miejsce: Lena Stomska kl. Vb
Bardzo dziękujemy za wszystkie niesamowite prace. Uczniów zachęcamy do obejrzenia wszystkich prac w galerii w sali 203.
Zwycięzców zapraszamy po odbiór nagród, w postaci bonów upominkowych do Sklepu Wielobranżowego Małgorzaty Kubas ufundowanych przez Fundacje mBanku, dnia 02.12.2024r. (wtorek) o godz. 12:30 do sali 203.
Laboratoria Przyszłości :-)
23#LaboratoriaPrzyszłości - nauka to super zabawa.
#LaboratoriaPrzyszyslosci - nauka to nie nuda.
#LaboratoriaPrzyszłości - wyobrażenie przyszłości.
Pluszowe misie obchodzą swoje święto
Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia nauczyciel bibliotekarz odwiedził grupę przedszkolną "KRASNOLUDKI". Pani Asia opowiedziała maluchom, skąd się wzięło to święto i zapoznała dzieci z najbardziej znanymi książkowymi oraz filmowymi misiami.
Dzień Kolejarza w naszej szkole
1025 listopada obchodzimy Dzień Kolejarza. Z tej okazji - już od wielu lat naszą szkołę odwiedzają kolejarze z akcją "Bezpieczny Przejazd" oraz ciekawymi opowieściami o swojej pracy. W tym roku ponownie gościliśmy dyżurnych ruchu na stacji Bydgoszcz Łęgnowo - pracowników PKP PLK - panów Pawła Kończewskiego i Mirosława Woźniaka.
Nasi goście, poza pogadanką na temat bezpiecznego poruszania się pojazdów i pieszych przez przejazdy kolejowe, nauczyli dzieci - w jaki sposób zgłosić wypadek na przejeździe kolejowym. To bardzo cenna informacja dla wszystkich uczestników ruchu.
Dzieci zobaczyły ciekawe filmiki o pierwszym pociągu parowym, o najdłuższym i najszybszym pociągu na świecie a w trakcie odbył się błyskawiczny quiz na temat znajomości kolejowych zagadnień a zwycięzcy otrzymali drobne upominki.
Pan Paweł Kończewski - wielki pasjonat i kolekcjoner kolejowych gadżetów - z wielkim zaangażowaniem prezentował i opowiadał o przyniesionych eksponatach. Dzieci mogły osobiście postawić pieczątkę, czy wykręcić numer na aparacie telefonicznym z lat 50. XX wieku.
Na zakończenie tradycyjnie wykonano wspólne zdjęcia a Panowie obdarowali dzieci kolejarskimi gadżetami dzięki uprzejmości PKP PLK Zakład Bydgoszcz. Serdecznie dziękujemy:)
W spotkaniu uczestniczyły klasy: 2d, 3a, 3b oraz grupa Zeróweczki z Jedyneczki ze swoimi wychowawczyniami.
Fot. Grażyna Rochna-Woźniak
Wyniki konkursu
Z przyjemnością podajemy wyniki Konkursu na plakat z okazji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.
I miejsce - Amelia Ławniczak klasa 6a,
II miejsce - Maja Pawłot klasa 6a,
III miejsce - Aleksander Olejniczak klasa 3a.
Serdecznie gratulujemy!
Dziękujemy bardzo wszystkim uczestnikom i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach:).
Konkurs plastyczny
Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Solcu Kujawskim
i
Centrum Usług Społecznych w Solcu Kujawskim
ogłasza
konkurs na wykonanie pracy plastycznej
„ SZCZĘŚLIWA RODZINA''
Cel konkursu:
Głównym celem konkursu jest popularyzacja działań profilaktycznych, wspieranie rozwoju umiejętności plastycznych oraz kreatywności wśród dzieci i młodzieży.
Warunki uczestnictwa:
- Konkurs skierowany jest do dzieci uczniów uczniów szkół podstawowych w kategoriach klas I-III, uczniów klas IV-VI i VII-VIII z terenu gminy Solec Kujawski.
- Zgłoszeniem do konkursu jest dostarczenie organizatorom pracy plastycznej spełniającej następujące kryteria:
- praca biorąca udział w konkursie ma mieć formę plakatu dot. hasła kampanii
„ SZCZĘŚLIWA RODZINA''
- wielkość pracy A4, A3, technika plastyczna -dowolna,
-każda praca powinna być podpisana ( imię i nazwisko autora, szkoła, klasa i wiek, adres i telefon),
- każdy uczestnik może złożyć tylko jedną pracę.
- Prace należy przesłać lub dostarczyć osobiście na adres: Centrum Usług Społecznych, ul. Tadeusza Kościuszki 12 w nieprzekraczalnym terminie do 06.12.2024 roku, lub do pedagoga szkoły do której uczestnik konkursu uczęszcza.
- Osoba do kontaktu: Iwona Konaszewska- Zastępca Dyrektora Centrum Usług Społecznych w Solcu Kujawskim przy ul. Tadeusza Kościuszki 12, pok. nr 14.
- Komisja powołana przez organizatorów dokona oceny prac, przydzieli nagrody i wyróżnienia.
- Uczniowie nagrodzeni i wyróżnieni w Konkursie zostaną poinformowani o werdykcie jury oraz o terminie wręczenia nagród i wyróżnień podczas Rodzinnego Jarmarku Świątecznego.
- W konkursie przewidziano nagrody i wyróżnienia rzeczowe.
- Wystawa prac nagrodzonych, wyróżnionych nastąpi podczas Rodzinnego Jarmarku Świątecznego.
- Przekazanie prac na konkurs jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na powielanie danych osobowych jej autora przez organizatorów konkursu.
Serdecznie zapraszamy do udziału!!!
Dzień Życzliwości i Pozdrowień
Dziś przypada bardzo miłe święto: Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Święto obchodzone jest m.in. po to, aby uświadomić nam, że warto być życzliwym, pomocnym i dobrym każdego dnia.
W bibliotece z tej okazji przygotowano kilka niespodzianek. Nauczyciel bibliotekarz również otrzymał miłą niespodziankę od naszych najmłodszych uczniów - "Krasnoludków".
Piszemy list do Mikołaja
Każdego roku, o tej samej porze ogłaszamy konkurs na NAJPIĘKNIEJSZY LIST DO ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA. Do zabawy zapraszamy i w tym roku wszystkich uczniów naszej szkoły. Zadanie polega na napisaniu najpiękniejszego listu do Świętego Mikołaja przy zachowaniu schematu listu i ozdobieniu go w dowolny sposób - technikę wykonania, wielkość i treść listów pozostawiamy wyobraźni artystów. Prace składamy do dnia 4 grudnia br. w sali 208 (u pani Agaty Wiemann).
Nauczyciele poloniści
Drzwi do książki - fotoreportaż
Wręczone zostały dyplomy oraz słodkie co nieco klasom, które wzięły udział w zabawie pn. Drzwi do książki. Serdecznie dziękujemy za udział i za piękne dekoracje. Oto relacja z wręczenia nagród:
"Turniej Słowa" eliminacje miejskie
314 listopada w Soleckim Centrum Kultury miały miejsce eliminacje do Turnieju Słowa 2024 "Dzieci mają Głos". Do Turnieju Recytatorskiego zgłosiło się 15 osób. Z naszej szkoły udział wzięli:
Zuzanna Kukułka kl. 1a, Agata Ciechorska, Marianna Mruk, Pola Szczerbińska, Alina Pietruszewska (wszystkie z klasy 2c), Antoni Reikowski z kl. 2a oraz Julia Umińska z kl. 5c.
Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji jury w składzie: Krystyna Wulert i Celina Bartz zdecydowało zakwalifikować do finału w kategorii klas i-III Mariannę Mruk a w kategorii klas IV-VI Julię Umińską.
W Turnieju Ilustratorskim udział brało 18 osób. W tym również dzieci z naszej szkoły. Jury w składzie: Marta Sasman oraz Piotr Bartz - zdecydowało zakwalifikować do finału: z klas IV-VI pracę Zosi Wilk i Zuzanny Szarzyńskiej, natomiast w kategorii klas VII-VIII pracę Leny Lamparskiej.
Serdecznie gratulujemy osobom zakwalifikowanym do Finału oraz wszystkim biorącym udział w Turnieju Słowa.
Bardzo dziękujemy nauczycielom (Katarzyna Pater, Magdalena Przybysz i Grażyna Rochna-Woźniak) oraz rodzicom, którzy przygotowali dzieci do konkursu.
W trakcie obrad jury wystąpiły z piosenką dwie uczennice naszej szkoły z zespołu New Voices: Michalina Przybysz i Iga Wiśniewska przygotowane przez pana Sławomira Przybysza. Serdecznie dziękujemy za piękny występ.
Finał Turnieju Słowa odbędzie się 22 listopada w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy a Turnieju Ilustratorskiego 23 listopada.
Trzymamy kciuki za naszych finalistów:)
fot.Grażyna Rochna-Woźniak
Co znajduje się w bibliotece?
W bibliotece szkolnej odbyły się zajęcia dla klasy IVa pod nazwą: "Co znajduje się w bibliotece?" Zostały omówione pojęcia: katalog biblioteczny, księgozbiór podręczny. Dzieci zapoznały się z rodzajami katalogów oraz wykonały kilka ćwiczeń praktycznych.
Rozstrzygnięcie konkursu!
Zapraszamy wszystkich uczniów biorących udział w konkursie plastycznym "Dzieciństwo bez przemocy" wraz z Rodzicami na wernisaż prac, podczas którego nastąpi rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie nagród. Wernisaż odbędzie się w Galerii Homo Faber w Soleckim Centrum Kultury 15.11 (piątek), o godzinie 16:00. Wszystkim laureatom oraz wyróżnionym serdecznie gratulujemy.
Literackie rocznice
Jednym z kluczowych zadań biblioteki szkolnej jest propagowanie czyelnictwa. Robimy to na wiele sposobów, m.in.: informując czytelników o rocznicach literackich.
Święto Niepodległości
Dziś o godz.11:11, w ramach akcji "Szkoła do hymnu" wspólnie odśpiewaliśmy 4 zwrotki hymnu państwowego. Oprócz tego wychowawcy klas wraz z uczniami przygotowywali biało - czerwone dekoracje, symbole narodowe oraz podejmowali inne inicjatywy związane z tym narodowym świętem. Klasa I c z wychowawcą Anną Wojtasik świętowała ten dzień tak:
3zdj. Anna Wojtasik
Arka Noego
Uczniowie klasy VI b pod okiem pani Hanny Bigoń z ogromnym zaangażowaniem budowali Arkę Noego. Oto efekt prac:
zdj. Hanna Bigoń
Wizyta Rzeczniczki Praw Dziecka
6 listopada naszą szkołę odwiedzili: pani Monika Horna - Cieślak - Rzecznik Praw Dziecka, pani Ewa Podgórska - Dyrektor Wydziału Edukacji Ponadpodstawowej, Specjalnej i Placówek oraz pani Magdalena Rudna - Plewa - Sekretarz Gminy Solec Kujawski oraz Dyrektor Wydziału Edukacji. Spotkanie zorganizował i poprowadził pan Gracjan Szuwała - Przewodniczący Młodzieżowego Sejmiku Województwa Kujawsko - Pomorskiego. Pani Rzecznik spotkała się z uczniami naszej szkoły, przedstawicielami Małego Parlamentu, pedagogiem szkolnym, pedagogiem specjalnym, psychologiem szkolnym, nauczycielami, matkami dzieci niepełnosprawnych oraz Dyrekcją szkoły: panią Małgorzatą Niedźwiedzką, panią Magdaleną Michalak i panem Maciejem Dąbkowskim. Spotkanie miało charakter dyskusji panelowej. Na wstępie Pani Rzecznik opowiedziała o swojej pracy oraz o działaniach, które podejmuje na rzecz dzieci. Potem odpowiadała na pytania dzieci - część z nich dotyczyła problemów, z którymi mierzą się dzieci: nienawiść wśród rówieśników, używanie telefonów na terenie szkoły, problemy domowe. Choć wizyta była spontaniczna, to zdaje się, że zapoczątkowała nowy etap działalności Pani Rzecznik. Pani Monika Horna - Cieślak z empatią odnosiła się do uczniów, szczególnie ciepłe słowa kierując do dzieci niepełnosprawnych.
Była to owocna wizyta, motywująca wszystkich do dalszych działań wzbogaconych o cenne wskazówki i przemyślenia. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji i przeprowadzenia tego ważnego spotkania.
MMBS - podsumowanie
Zakończył się Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Czas zatem na krótkie podsumowanie.
Przeprowadzone zostały uroczystości pasowania na czytelników klas II, o czym pisaliśmy już wcześniej. Wystawę "Takie książki czytaliśmy - pracownicy Szkoły Podstawowej nr 1" obejrzało kilka klas pod opieką wychowawców oraz bardzo duża liczba czytelników indywidualnych.
Archiwum Aktualności